Bel Fuse Inc. C48-10R18-8P-102
C48-10R18-8P-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R18-8P-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 8C 8#12 PIN RECP
Datasheet Download
C48-10R18-8P-102.pdf
Availability of C48-10R18-8P-102
QUANTITY
C48-10R18-8P-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R18-8P-102
Internal Part NumberEIS-C48-10R18-8P-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R18-8P-102
Related LinksC48-10R1, C48-10R18-8P-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R18-8P-102 Details Description
Related parts for C48-10R18-8P-102
CONN TERM BLK W/BFI DISC RL MNT datasheet.pdf
CAP MICA 5100PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 48POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.5A SYNC 8DSBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 170A WDSON-2 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/8 BK 250X4' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 350MA 20V SOD123 datasheet.pdf