Bel Fuse Inc. C48-10R18-8P10-102
C48-10R18-8P10-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R18-8P10-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 8C 8#12 PIN RECP
Datasheet Download
C48-10R18-8P10-102.pdf
Availability of C48-10R18-8P10-102
QUANTITY
C48-10R18-8P10-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R18-8P10-102
Internal Part NumberEIS-C48-10R18-8P10-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R18-8P10-102
Related LinksC48-10R18, C48-10R18-8P10-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R18-8P10-102 Details Description
Related parts for C48-10R18-8P10-102
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 21.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
DEV SOCKET GX DELCO 703267 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 806-866MHZ 1/4W MD datasheet.pdf
A4 DRIVE SINGLE PHASE 200-240V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf