Bel Fuse Inc. C48-10R18-8P9-102
C48-10R18-8P9-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R18-8P9-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 8C 8#12 PIN RECP
Datasheet Download
C48-10R18-8P9-102.pdf
Availability of C48-10R18-8P9-102
QUANTITY
C48-10R18-8P9-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R18-8P9-102
Internal Part NumberEIS-C48-10R18-8P9-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R18-8P9-102
Related LinksC48-10R1, C48-10R18-8P9-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R18-8P9-102 Details Description
Related parts for C48-10R18-8P9-102
CONN TERM BLOCK PCB 5MM 3POS OR datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
BLZP 5.00/09/270F SN BK BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf