Bel Fuse Inc. C48-10R18-8P9-406
C48-10R18-8P9-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R18-8P9-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 8C 8#12 P BY RECP LC
Datasheet Download
C48-10R18-8P9-406.pdf
Availability of C48-10R18-8P9-406
QUANTITY
C48-10R18-8P9-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R18-8P9-406
Internal Part NumberEIS-C48-10R18-8P9-406
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R18-8P9-406
Related LinksC48-10R1, C48-10R18-8P9-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R18-8P9-406 Details Description
Related parts for C48-10R18-8P9-406
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 256K CONFIG MEM 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 4.99M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PROSLIC LINE FEED 125V 40QFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 20W datasheet.pdf
2.7 V to 5.5 V, 4.5 us, 8-Bit ADC in 8-Lead microSOIC/DIP IC datasheet.pdf