Bel Fuse Inc. C48-10R20-25P-106
C48-10R20-25P-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R20-25P-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 25C 19#20 6#12 PIN RECP
Datasheet Download
C48-10R20-25P-106.pdf
Availability of C48-10R20-25P-106
QUANTITY
C48-10R20-25P-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R20-25P-106
Internal Part NumberEIS-C48-10R20-25P-106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R20-25P-106
Related LinksC48-10R2, C48-10R20-25P-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R20-25P-106 Details Description
Related parts for C48-10R20-25P-106
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC REG BST ADJ 0.5A SYNC 8TSSOP datasheet.pdf
EVALUATION BOARD TH7107 XMITTER datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE M12 FML 4POS TO RJ45 PLUG datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SW SNAP ACTION MINIATURE 125V datasheet.pdf