Bel Fuse Inc. C48-10R20-25P10-102
C48-10R20-25P10-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R20-25P10-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 25C 19#20 6#12 PIN RECP
Datasheet Download
C48-10R20-25P10-102.pdf
Availability of C48-10R20-25P10-102
QUANTITY
C48-10R20-25P10-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R20-25P10-102
Internal Part NumberEIS-C48-10R20-25P10-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R20-25P10-102
Related LinksC48-10R20, C48-10R20-25P10-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R20-25P10-102 Details Description
Related parts for C48-10R20-25P10-102
SW DIP RECSS RCKR UNSL 12POS 30V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 56 OHM 2010 datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 60V 300W datasheet.pdf
CONN PIN IDC 10POS W/O MT EAR datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 6.3V X5R 01005 datasheet.pdf