Bel Fuse Inc. C48-10R20-28P10-102
C48-10R20-28P10-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R20-28P10-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 28C 24#20 4#12 PIN RECP
Datasheet Download
C48-10R20-28P10-102.pdf
Availability of C48-10R20-28P10-102
QUANTITY
C48-10R20-28P10-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R20-28P10-102
Internal Part NumberEIS-C48-10R20-28P10-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R20-28P10-102
Related LinksC48-10R20, C48-10R20-28P10-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R20-28P10-102 Details Description
Related parts for C48-10R20-28P10-102
IC VREF GND REF 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 1.2KVDC AXIAL datasheet.pdf
IC TX/RX RS-232 5V W/SD 18SOIC datasheet.pdf
CASE PLSTC BLK 11.88"L X 8.19"W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT25 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 2.048KHZ 30V PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 200W datasheet.pdf
FAN AXIAL 119.5X38.5MM 115VAC datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf