Bel Fuse Inc. C48-10R20Y25S10-402
C48-10R20Y25S10-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R20Y25S10-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 25C 19#20 6#12 S BY RECP
Datasheet Download
C48-10R20Y25S10-402.pdf
Availability of C48-10R20Y25S10-402
QUANTITY
C48-10R20Y25S10-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R20Y25S10-402
Internal Part NumberEIS-C48-10R20Y25S10-402
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R20Y25S10-402
Related LinksC48-10R20, C48-10R20Y25S10-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R20Y25S10-402 Details Description
Related parts for C48-10R20Y25S10-402
JUMPER-H1507TR/A2015B/H1507TR 6" datasheet.pdf
CABLE 75 OHM BNC TO BANTAM PLUG datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 125MA 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC 8BIT REG TXRX 3-ST 24-QSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.25A 8VSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf