Bel Fuse Inc. C48-10R20Y41P10-406
C48-10R20Y41P10-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R20Y41P10-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 41C 41#20 P BY RECP LC
Datasheet Download
C48-10R20Y41P10-406.pdf
Availability of C48-10R20Y41P10-406
QUANTITY
C48-10R20Y41P10-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R20Y41P10-406
Internal Part NumberEIS-C48-10R20Y41P10-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R20Y41P10-406
Related LinksC48-10R20, C48-10R20Y41P10-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R20Y41P10-406 Details Description
Related parts for C48-10R20Y41P10-406
CONN RECEPT RT ANG 4POS .050 PCB datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 10MM datasheet.pdf
FB-5R,ASY,030,SIG,HDR,EN,4.25 datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CABLE 2COND 26AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.26M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf