Bel Fuse Inc. C48-10R22Y55S-406
C48-10R22Y55S-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R22Y55S-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 55C 55#20 S BY RECP LC
Datasheet Download
C48-10R22Y55S-406.pdf
Availability of C48-10R22Y55S-406
QUANTITY
C48-10R22Y55S-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R22Y55S-406
Internal Part NumberEIS-C48-10R22Y55S-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R22Y55S-406
Related LinksC48-10R2, C48-10R22Y55S-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R22Y55S-406 Details Description
Related parts for C48-10R22Y55S-406
TERM BLOCK 2POS 3.81MM PCB GRN datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 1024X18 64-TQFP datasheet.pdf
SCR NON-SENS 600V 10A TO-220 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 16QSOP datasheet.pdf
IC 1.5A PWR DIST SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf