Bel Fuse Inc. C48-10R24-61P10-106
C48-10R24-61P10-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R24-61P10-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 61C 61#20 PIN RECP
Datasheet Download
C48-10R24-61P10-106.pdf
Availability of C48-10R24-61P10-106
QUANTITY
C48-10R24-61P10-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R24-61P10-106
Internal Part NumberEIS-C48-10R24-61P10-106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R24-61P10-106
Related LinksC48-10R24, C48-10R24-61P10-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R24-61P10-106 Details Description
Related parts for C48-10R24-61P10-106
IC SUPERVISOR DUAL LV SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 110PS .050" SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP datasheet.pdf
POWER STRIP 12 OUTLET BEIGE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 15A 12V datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4GHZ ISM SMD datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB6 M20 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf