Bel Fuse Inc. C48-10R24Y57S9-402
C48-10R24Y57S9-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R24Y57S9-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 57C 2#12 55#20 S BY RECP
Datasheet Download
C48-10R24Y57S9-402.pdf
Availability of C48-10R24Y57S9-402
QUANTITY
C48-10R24Y57S9-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R24Y57S9-402
Internal Part NumberEIS-C48-10R24Y57S9-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R24Y57S9-402
Related LinksC48-10R24, C48-10R24Y57S9-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R24Y57S9-402 Details Description
Related parts for C48-10R24Y57S9-402
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
FUSE 400A 1250V 2BKN/75 AR CU datasheet.pdf
IC PLL CLK GENERATOR 3ST 28-PLCC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD 2.5V 10MSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM SGL LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
HV BCM BUS CONVERT 44V 325W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
RES 3.12K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf