Bel Fuse Inc. C48-16R10-5S10-102
C48-16R10-5S10-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R10-5S10-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 5C 5#20 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-16R10-5S10-102.pdf
Availability of C48-16R10-5S10-102
QUANTITY
C48-16R10-5S10-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R10-5S10-102
Internal Part NumberEIS-C48-16R10-5S10-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R10-5S10-102
Related LinksC48-16R10, C48-16R10-5S10-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R10-5S10-102 Details Description
Related parts for C48-16R10-5S10-102
IDC CABLE - MPL16K/MC16M/MPL16K datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.31V SOT23 datasheet.pdf
IC FPGA 362 I/O 672FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 15V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 620 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 10POS DR LOW P datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO252 datasheet.pdf