Bel Fuse Inc. C48-16R12-12S10-106
C48-16R12-12S10-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R12-12S10-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 12C 12#20 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-16R12-12S10-106.pdf
Availability of C48-16R12-12S10-106
QUANTITY
C48-16R12-12S10-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R12-12S10-106
Internal Part NumberEIS-C48-16R12-12S10-106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R12-12S10-106
Related LinksC48-16R12, C48-16R12-12S10-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R12-12S10-106 Details Description
Related parts for C48-16R12-12S10-106
JUMPER-H9991TR/1853 BK/X 10" datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DAS 6CH 12BIT 5V 28-DIP new in stock datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
OPEN TOP JUMPER SOCKET datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
10MM LENS WASHER RTAINR datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 250VDC datasheet.pdf