Bel Fuse Inc. C48-16R12Y12P10-402
C48-16R12Y12P10-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R12Y12P10-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 12C 12#20 P BY PLUG WC
Datasheet Download
C48-16R12Y12P10-402.pdf
Availability of C48-16R12Y12P10-402
QUANTITY
C48-16R12Y12P10-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R12Y12P10-402
Internal Part NumberEIS-C48-16R12Y12P10-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R12Y12P10-402
Related LinksC48-16R12, C48-16R12Y12P10-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R12Y12P10-402 Details Description
Related parts for C48-16R12Y12P10-402
TVS DIODE 58.1VWM 92VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 16POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
LED ASSY VERT 5MM GRN 565NM datasheet.pdf
CABLE ASSY 12" NMALE-RP SMA MALE datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
STEEL INTERNAL PANEL - PIP datasheet.pdf
OSC XO 16.384MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf