Bel Fuse Inc. C48-16R14-12S6-102
C48-16R14-12S6-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R14-12S6-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 12C 9#20 3#16 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-16R14-12S6-102.pdf
Availability of C48-16R14-12S6-102
QUANTITY
C48-16R14-12S6-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R14-12S6-102
Internal Part NumberEIS-C48-16R14-12S6-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R14-12S6-102
Related LinksC48-16R14, C48-16R14-12S6-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R14-12S6-102 Details Description
Related parts for C48-16R14-12S6-102
IDC CABLE - MSR20K/MC20M/MSR20K datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 3.97K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE CONN 2POLE MAGENTA datasheet.pdf
CONN EDGE .100 72POS DR LOW P datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf