Bel Fuse Inc. C48-16R14-3P10-406
C48-16R14-3P10-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R14-3P10-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 3C 2#16 1#2 P BY PLUG LC
Datasheet Download
C48-16R14-3P10-406.pdf
Availability of C48-16R14-3P10-406
QUANTITY
C48-16R14-3P10-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R14-3P10-406
Internal Part NumberEIS-C48-16R14-3P10-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R14-3P10-406
Related LinksC48-16R14, C48-16R14-3P10-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R14-3P10-406 Details Description
Related parts for C48-16R14-3P10-406
IGBT 1200V 600A 2250W D4 datasheet.pdf
IC LIU T1/J1/E1 1CH 44-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS HYB GRAY POL B datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 950MA 240 MOHM datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.120" 3MM 2LD datasheet.pdf
T3008, 3N/C, 90-DEGREE ACTUATOR datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 3A SMD datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP 3000K WHITE 36V SMD datasheet.pdf