Bel Fuse Inc. C48-16R14-4P7-102
C48-16R14-4P7-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R14-4P7-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 4C 9#20 3#16 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-16R14-4P7-102.pdf
Availability of C48-16R14-4P7-102
QUANTITY
C48-16R14-4P7-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R14-4P7-102
Internal Part NumberEIS-C48-16R14-4P7-102
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R14-4P7-102
Related LinksC48-16R1, C48-16R14-4P7-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R14-4P7-102 Details Description
Related parts for C48-16R14-4P7-102
RES SMD 23.2KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
TAPE HD PACKAGING 72MMX50M datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CABLE RIBBON SKT 2MM 20POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 5000PF 3KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf