Bel Fuse Inc. C48-16R16-10P8-406
C48-16R16-10P8-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R16-10P8-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 P BY PLUG LC
Datasheet Download
C48-16R16-10P8-406.pdf
Availability of C48-16R16-10P8-406
QUANTITY
C48-16R16-10P8-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R16-10P8-406
Internal Part NumberEIS-C48-16R16-10P8-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R16-10P8-406
Related LinksC48-16R16, C48-16R16-10P8-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R16-10P8-406 Details Description
Related parts for C48-16R16-10P8-406
IC SWITCH SPDT SC70-6 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CNCRTE RPR DP-600 NON-SAG GRY 50 datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
RES SMD 132 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 250MW SOD323 datasheet.pdf