Bel Fuse Inc. C48-16R16-10S9-106
C48-16R16-10S9-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R16-10S9-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-16R16-10S9-106.pdf
Availability of C48-16R16-10S9-106
QUANTITY
C48-16R16-10S9-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R16-10S9-106
Internal Part NumberEIS-C48-16R16-10S9-106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R16-10S9-106
Related LinksC48-16R16, C48-16R16-10S9-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R16-10S9-106 Details Description
Related parts for C48-16R16-10S9-106
LED SS RED DIFFUSED LP PCB 5MM datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER NON VENT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC QUAD LO-HI VOLT SHFTR 16SO datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 1A SOT89-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
ZACK STRIP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf