Bel Fuse Inc. C48-16R16-24P7-106
C48-16R16-24P7-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R16-24P7-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 24C 24#20 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-16R16-24P7-106.pdf
Availability of C48-16R16-24P7-106
QUANTITY
C48-16R16-24P7-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R16-24P7-106
Internal Part NumberEIS-C48-16R16-24P7-106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R16-24P7-106
Related LinksC48-16R16, C48-16R16-24P7-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R16-24P7-106 Details Description
Related parts for C48-16R16-24P7-106
CONN FERRULE STEPPED DB37/50 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 100KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 35NS 84PGA datasheet.pdf
RES 11.0 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 7.5MM datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM BEAD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf