Bel Fuse Inc. C48-16R18-14P10-106
C48-16R18-14P10-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-14P10-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 14C 14#16 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-16R18-14P10-106.pdf
Availability of C48-16R18-14P10-106
QUANTITY
C48-16R18-14P10-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-14P10-106
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-14P10-106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-14P10-106
Related LinksC48-16R18, C48-16R18-14P10-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-14P10-106 Details Description
Related parts for C48-16R18-14P10-106
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 1A 3DDPAK datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.72K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC 2-WIRE FG W/MODEL GAUGE 10TDF datasheet.pdf
CBL RIBN 46COND 0.039 GRAY 30M datasheet.pdf
OSC VCTCXO 150.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf