Bel Fuse Inc. C48-16R18-14S-102
C48-16R18-14S-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-14S-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 14C 14#16 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-16R18-14S-102.pdf
Availability of C48-16R18-14S-102
QUANTITY
C48-16R18-14S-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-14S-102
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-14S-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-14S-102
Related LinksC48-16R1, C48-16R18-14S-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-14S-102 Details Description
Related parts for C48-16R18-14S-102
JUMPER-H1502TR/A3048N/H1502TR 4" datasheet.pdf
CONN FFC VERT 22POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 44KHZ RRO 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 301 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .5W 100MM datasheet.pdf
RES 350 OHM .3W 1% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 50W TO204AD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 100A datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf