Bel Fuse Inc. C48-16R18-14S10-406
C48-16R18-14S10-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-14S10-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 14C 14#16 S BY PLUG LC
Datasheet Download
C48-16R18-14S10-406.pdf
Availability of C48-16R18-14S10-406
QUANTITY
C48-16R18-14S10-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-14S10-406
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-14S10-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-14S10-406
Related LinksC48-16R18, C48-16R18-14S10-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-14S10-406 Details Description
Related parts for C48-16R18-14S10-406
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
IC 12BIT ADC CONV .3" 28-DIP datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/2W PLASTIC LOG datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf