Bel Fuse Inc. C48-16R18-31S10-102
C48-16R18-31S10-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-31S10-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 31C 31#20 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-16R18-31S10-102.pdf
Availability of C48-16R18-31S10-102
QUANTITY
C48-16R18-31S10-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-31S10-102
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-31S10-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-31S10-102
Related LinksC48-16R18, C48-16R18-31S10-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-31S10-102 Details Description
Related parts for C48-16R18-31S10-102
RES SMD 316K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
KIT SAMPLE FOR ADNS-3060 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
SSR GN IP20 DC 30A/50VDC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 35POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
VARISTOR 73.8V 100A 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .100 L.210 datasheet.pdf
CAP FILM 180PF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf