Bel Fuse Inc. C48-16R18-8S6-102
C48-16R18-8S6-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-8S6-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 8C 8#12 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-16R18-8S6-102.pdf
Availability of C48-16R18-8S6-102
QUANTITY
C48-16R18-8S6-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-8S6-102
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-8S6-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-8S6-102
Related LinksC48-16R1, C48-16R18-8S6-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-8S6-102 Details Description
Related parts for C48-16R18-8S6-102
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SPRING 4POS SNGL .177 PCB datasheet.pdf
CARD EDGE 10POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC CLOCK ETHERNET SWITCH 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
LMTD AVLBLTY PLS TRY S1DXM SERIE datasheet.pdf
EEX 24V DC SOL VLV W-O MO , W-WI datasheet.pdf