Bel Fuse Inc. C48-16R18-8S6-406
C48-16R18-8S6-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-8S6-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 8C 8#12 S BY PLUG LC
Datasheet Download
C48-16R18-8S6-406.pdf
Availability of C48-16R18-8S6-406
QUANTITY
C48-16R18-8S6-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-8S6-406
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-8S6-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-8S6-406
Related LinksC48-16R1, C48-16R18-8S6-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-8S6-406 Details Description
Related parts for C48-16R18-8S6-406
KNOB CLR MATTE.50"DIA .125"SHAFT datasheet.pdf
IC CTRL/REG SYNC BUCK 28-SOIC datasheet.pdf
IC OTP 4MBIT 55NS 40VSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 210PS .050" SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CBL 8POS M12 R/A SOCKET-PLUG 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 DIP 72POS datasheet.pdf