Bel Fuse Inc. C48-16R18-8S7-402
C48-16R18-8S7-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R18-8S7-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 8C 8#12 S BY PLUG WC
Datasheet Download
C48-16R18-8S7-402.pdf
Availability of C48-16R18-8S7-402
QUANTITY
C48-16R18-8S7-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R18-8S7-402
Internal Part NumberEIS-C48-16R18-8S7-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R18-8S7-402
Related LinksC48-16R1, C48-16R18-8S7-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R18-8S7-402 Details Description
Related parts for C48-16R18-8S7-402
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN ADAPT MS-156 PLUG-SMA JACK datasheet.pdf
IC DRIVER DIFF 1.2GHZ HS 16-LLP datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 185MA 3.7 OHM SMD datasheet.pdf
LED RED/YLW-GRN CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FLASH SD 16GB SLC IND datasheet.pdf
27000UF 16V 30X35MM 105C 5000H datasheet.pdf
20V NPN high gain transistor IC datasheet.pdf