Bel Fuse Inc. C48-16R20-28P8-106
C48-16R20-28P8-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R20-28P8-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 28C 24#20 4#12 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-16R20-28P8-106.pdf
Availability of C48-16R20-28P8-106
QUANTITY
C48-16R20-28P8-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R20-28P8-106
Internal Part NumberEIS-C48-16R20-28P8-106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R20-28P8-106
Related LinksC48-16R20, C48-16R20-28P8-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R20-28P8-106 Details Description
Related parts for C48-16R20-28P8-106
CONN RING 10-12 AWG #6 PIDG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
1G P30 65NM TSOP LF UNIF (F13) datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 200MW SOD523 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RF PLATE CHOKE datasheet.pdf
CABLE FLOOR GUARD SINGL WIRE 5' datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
MICRO 15C S 12" RBW JACKS NI datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 400W datasheet.pdf