Bel Fuse Inc. C48-16R20-39S6-102
C48-16R20-39S6-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R20-39S6-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 39C 37#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-16R20-39S6-102.pdf
Availability of C48-16R20-39S6-102
QUANTITY
C48-16R20-39S6-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R20-39S6-102
Internal Part NumberEIS-C48-16R20-39S6-102
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R20-39S6-102
Related LinksC48-16R20, C48-16R20-39S6-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R20-39S6-102 Details Description
Related parts for C48-16R20-39S6-102
RES 316K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 320MA 1.95 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3.5% 8SOIC datasheet.pdf
IDC HEADER .100" 10POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP FILM 8UF 5% 440VAC datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN PLUG datasheet.pdf
150UF 35V 8X11,5 datasheet.pdf