Bel Fuse Inc. C48-16R20Y28P10-402
C48-16R20Y28P10-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R20Y28P10-402
Brief Description
26500 28C 24#20 4#12 P BY PLUG
Datasheet Download
C48-16R20Y28P10-402.pdf
Availability of C48-16R20Y28P10-402
QUANTITY
C48-16R20Y28P10-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R20Y28P10-402
Internal Part NumberEIS-C48-16R20Y28P10-402
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R20Y28P10-402
Related LinksC48-16R20, C48-16R20Y28P10-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R20Y28P10-402 Details Description
Related parts for C48-16R20Y28P10-402
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.125" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .380" datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 30POS .050 SMD datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER VERT ME GRN 3C datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 2POS W/PINS datasheet.pdf
CTV 39C 37#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
FO C/A LC VIO MTRJ 50/125 ORN datasheet.pdf
anyCAP⑩ 100 mA Low Dropout Linear Regulator IC datasheet.pdf