Bel Fuse Inc. C48-16R20Y28P6-406
C48-16R20Y28P6-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R20Y28P6-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 24#20 4#12 P BY PLUG LC
Datasheet Download
C48-16R20Y28P6-406.pdf
Availability of C48-16R20Y28P6-406
QUANTITY
C48-16R20Y28P6-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R20Y28P6-406
Internal Part NumberEIS-C48-16R20Y28P6-406
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R20Y28P6-406
Related LinksC48-16R20, C48-16R20Y28P6-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R20Y28P6-406 Details Description
Related parts for C48-16R20Y28P6-406
FIXED IND 1.5MH 840MA 2.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 80 POS STR .050 SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS 6.20MM BLUE datasheet.pdf
IC LINE CARD ACCESS SW 28-SOIC datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM TACH 12VDC datasheet.pdf