Bel Fuse Inc. C48-16R22-12P6-406
C48-16R22-12P6-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R22-12P6-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 12C 12#12 P BY PLUG LC
Datasheet Download
C48-16R22-12P6-406.pdf
Availability of C48-16R22-12P6-406
QUANTITY
C48-16R22-12P6-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R22-12P6-406
Internal Part NumberEIS-C48-16R22-12P6-406
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R22-12P6-406
Related LinksC48-16R22, C48-16R22-12P6-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R22-12P6-406 Details Description
Related parts for C48-16R22-12P6-406
OSC VCXO 19.44MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC SLIC/CODEC 1CH 38TSSOP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
FUSE 1200A 500V UL CSA datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
DGTL O-SCOPE 60MHZ 4CH 1GS/S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
EVAL KIT DS8005 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf