Bel Fuse Inc. C48-16R24-57S8-106
C48-16R24-57S8-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R24-57S8-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 57C 55#20 2#12 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-16R24-57S8-106.pdf
Availability of C48-16R24-57S8-106
QUANTITY
C48-16R24-57S8-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R24-57S8-106
Internal Part NumberEIS-C48-16R24-57S8-106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R24-57S8-106
Related LinksC48-16R24, C48-16R24-57S8-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R24-57S8-106 Details Description
Related parts for C48-16R24-57S8-106
MAT TABLE ESD 24"X72" ROYAL BLUE datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 24VOUT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 60"L X 36"W datasheet.pdf
SWITCH EXTENDED ACTUATOR 8 SEC datasheet.pdf
RES 324 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 24K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
EVAL READER REDBOARD CLRC663 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 290MA 1.15 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY 1MM RA R/G 2.0" datasheet.pdf