Bel Fuse Inc. C48-16R24Y57S10-402
C48-16R24Y57S10-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-16R24Y57S10-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 57C 2#12 55#20 S BY PLUG
Datasheet Download
C48-16R24Y57S10-402.pdf
Availability of C48-16R24Y57S10-402
QUANTITY
C48-16R24Y57S10-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-16R24Y57S10-402
Internal Part NumberEIS-C48-16R24Y57S10-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-16R24Y57S10-402
Related LinksC48-16R24, C48-16R24Y57S10-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-16R24Y57S10-402 Details Description
Related parts for C48-16R24Y57S10-402
TRIMMER 500 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 120POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
RES 1.125M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DEVICE MARKERS LM MT300 25 4X12 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf