Cree Inc. C4SMT-GJS-CV24Q7S2
C4SMT-GJS-CV24Q7S2 picture photo
Mfg. Part Number
C4SMT-GJS-CV24Q7S2
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H
Datasheet Download
C4SMT-GJS-CV24Q7S2.pdf
Availability of C4SMT-GJS-CV24Q7S2
QUANTITY
C4SMT-GJS-CV24Q7S2 Order Process
Ship out your order
Specifications of C4SMT-GJS-CV24Q7S2
Internal Part NumberEIS-C4SMT-GJS-CV24Q7S2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesScreenmaster®
PackagingTape & Box (TB)
ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating3116mcd
Lens Style/SizeOval with Domed Top, 4.00mm x 3.20mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.4V
Current - Test20mA
Viewing Angle-
Mounting TypeThrough Hole
Wavelength - Dominant527nm
Wavelength - Peak-
Features-
Package / CaseRadial
Supplier Device Package4-mm Oval
Size / Dimension-
Height (Max)10.50mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4SMT-GJS-CV24Q7S2
Related LinksC4SMT-GJS, C4SMT-GJS-CV24Q7S2 Datasheet, Cree Inc. Distributor
C4SMT-GJS-CV24Q7S2 Details Description
Related parts for C4SMT-GJS-CV24Q7S2
CONN HEADER VERT 34POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES 22K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
IGBT 600V 510A 2300W TO247 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
DISPENSER BOTTLE ESD SAFE NEEDLE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
02 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CRYSTAL 30.00 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf