TDK Corporation C5750X5R1E226M250KA
C5750X5R1E226M250KA picture photo
Mfg. Part Number
C5750X5R1E226M250KA
Brief Description
CAP CER 22UF 25V X5R 2220
Datasheet Download
C5750X5R1E226M250KA.pdf
Availability of C5750X5R1E226M250KA
QUANTITY
C5750X5R1E226M250KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C5750X5R1E226M250KA
Internal Part NumberEIS-C5750X5R1E226M250KA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5750X5R1E226M250KA
Related LinksC5750X5R1, C5750X5R1E226M250KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C5750X5R1E226M250KA Details Description
Related parts for C5750X5R1E226M250KA
FIXED IND 33UH 640MA 560 MOHM datasheet.pdf
IC DAC VIDEO HDTV 10BIT 40LFCSP datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
RING TONGUE TERM datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf