TDK Corporation C5750X5R1H106K230KA
C5750X5R1H106K230KA picture photo
Mfg. Part Number
C5750X5R1H106K230KA
Brief Description
CAP CER 10UF 50V X5R 2220
Datasheet Download
C5750X5R1H106K230KA.pdf
Availability of C5750X5R1H106K230KA
QUANTITY
C5750X5R1H106K230KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C5750X5R1H106K230KA
Internal Part NumberEIS-C5750X5R1H106K230KA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
C Series General Applications
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)