TDK Corporation C5750X7R1E156M280KM
C5750X7R1E156M280KM picture photo
Mfg. Part Number
C5750X7R1E156M280KM
Brief Description
CAP CER 15UF 25V X7R 2220
Datasheet Download
C5750X7R1E156M280KM.pdf
Availability of C5750X7R1E156M280KM
QUANTITY
C5750X7R1E156M280KM Order Process
Ship out your order
Specifications of C5750X7R1E156M280KM
Internal Part NumberEIS-C5750X7R1E156M280KM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Open Mode Capacitor
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC Series Open Mode Design MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5750X7R1E156M280KM
Related LinksC5750X7R1, C5750X7R1E156M280KM Datasheet, TDK Corporation Distributor
C5750X7R1E156M280KM Details Description
Related parts for C5750X7R1E156M280KM
IC REG BUCK ADJ 0.6A DL 10MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.6A 300VAC RADIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
ANT YAGI 5ELEM 406-430MHZ SILVER datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
FET RF N-CH 50V 30W 211-07 datasheet.pdf
BOARD ETHERNET CONNECTOR datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ H/LV-CMOS SMD datasheet.pdf