TDK Corporation C5750X7R2E105K230KM
C5750X7R2E105K230KM picture photo
Mfg. Part Number
C5750X7R2E105K230KM
Brief Description
CAP CER 1UF 250V X7R 2220
Datasheet Download
C5750X7R2E105K230KM.pdf
Availability of C5750X7R2E105K230KM
QUANTITY
C5750X7R2E105K230KM Order Process
Ship out your order
Specifications of C5750X7R2E105K230KM
Internal Part NumberEIS-C5750X7R2E105K230KM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Open Mode Capacitor
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
C Series Open Mode Design MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5750X7R2E105K230KM
Related LinksC5750X7R2, C5750X7R2E105K230KM Datasheet, TDK Corporation Distributor
C5750X7R2E105K230KM Details Description
Related parts for C5750X7R2E105K230KM
DIP CABLE - HDP10S/AE10M/X datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 4.1PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
FUSE IND T-DELAY .200A 600VAC/DC datasheet.pdf
CAP ALUM 76000UF 40V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 310MA 1 OHM SMD datasheet.pdf