TDK Corporation C5750X7R2E474K230KM
C5750X7R2E474K230KM picture photo
Mfg. Part Number
C5750X7R2E474K230KM
Brief Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 2220
Datasheet Download
C5750X7R2E474K230KM.pdf
Availability of C5750X7R2E474K230KM
QUANTITY
C5750X7R2E474K230KM Order Process
Ship out your order
Specifications of C5750X7R2E474K230KM
Internal Part NumberEIS-C5750X7R2E474K230KM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Open Mode Capacitor
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
C Series Open Mode Design MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5750X7R2E474K230KM
Related LinksC5750X7R2, C5750X7R2E474K230KM Datasheet, TDK Corporation Distributor
C5750X7R2E474K230KM Details Description
Related parts for C5750X7R2E474K230KM
RES SMD 3.3K OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
IC PIN DIODE LIMITER LP SOT-323 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SMINI datasheet.pdf
LED MINI PANEL RED 28V .7" MNT datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE # datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY NO GUIDES datasheet.pdf
MGRID HDR SMT D/R W/O CAP datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 1W HOOK datasheet.pdf