TDK Corporation C5750X7S2A685M200KB
C5750X7S2A685M200KB picture photo
Mfg. Part Number
C5750X7S2A685M200KB
Brief Description
CAP CER 6.8UF 100V X7S 2220
Datasheet Download
C5750X7S2A685M200KB.pdf
Availability of C5750X7S2A685M200KB
QUANTITY
C5750X7S2A685M200KB Order Process
Ship out your order
Specifications of C5750X7S2A685M200KB
Internal Part NumberEIS-C5750X7S2A685M200KB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Mid Voltage Capacitors Family
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductMid Voltage X7S-100V MLCCs
C-Series Mid Voltage MLCCs
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5750X7S2A685M200KB
Related LinksC5750X7S2, C5750X7S2A685M200KB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C5750X7S2A685M200KB Details Description
Related parts for C5750X7S2A685M200KB
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
IC SURGE STOPPER ADJ 12-DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 42POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE 4A 600V FAST CLASS J datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TOOL CABLE CUTTER datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
WIRELESS VEHICLE BUS ADAPT 10PC datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 12POS FEMALE datasheet.pdf