TDK Corporation C5750X7T2E225M250KA
C5750X7T2E225M250KA picture photo
Mfg. Part Number
C5750X7T2E225M250KA
Brief Description
CAP CER 2.2UF 250V X7T 2220
Datasheet Download
C5750X7T2E225M250KA.pdf
Availability of C5750X7T2E225M250KA
QUANTITY
C5750X7T2E225M250KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C5750X7T2E225M250KA
Internal Part NumberEIS-C5750X7T2E225M250KA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5750X7T2E225M250KA
Related LinksC5750X7T2, C5750X7T2E225M250KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C5750X7T2E225M250KA Details Description
Related parts for C5750X7T2E225M250KA
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V datasheet.pdf
IC PD FRONT END CTLR 16DFN datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 78POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
VARISTOR 5MM PHEN 400A 61.2V datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 7A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf