Cree Inc. C5SMB-GJS-CU34Q8T1
C5SMB-GJS-CU34Q8T1 picture photo
Mfg. Part Number
C5SMB-GJS-CU34Q8T1
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H
Datasheet Download
C5SMB-GJS-CU34Q8T1.pdf
Availability of C5SMB-GJS-CU34Q8T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C5SMB-GJS-CU34Q8T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of C5SMB-GJS-CU34Q8T1
Internal Part NumberEIS-C5SMB-GJS-CU34Q8T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesScreenmaster®
PackagingBulk
ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating2412mcd
Lens Style/SizeOval with Domed Top, 5.20mm x 3.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.4V
Current - Test20mA
Viewing Angle-
Mounting TypeThrough Hole
Wavelength - Dominant527nm
Wavelength - Peak-
Features-
Package / CaseRadial
Supplier Device Package5mm Oval
Size / Dimension-
Height (Max)10.90mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5SMB-GJS-CU34Q8T1
Related LinksC5SMB-GJS, C5SMB-GJS-CU34Q8T1 Datasheet, Cree Inc. Distributor
C5SMB-GJS-CU34Q8T1 Details Description
Related parts for C5SMB-GJS-CU34Q8T1
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 13M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SOT23-5 datasheet.pdf
IC DDR2 512M 400MHZ 84BGA datasheet.pdf
BWB DRIVE X KIT datasheet.pdf
+2.7 V to +5.5 V, 350 kSPS, 10-Bit 4-/8-Channel Sampling ADCs IC datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1210 X5R 47UF 10V datasheet.pdf