Cree Inc. C5SMB-GJS-CU34Q8T2
C5SMB-GJS-CU34Q8T2 picture photo
Mfg. Part Number
C5SMB-GJS-CU34Q8T2
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H
Datasheet Download
C5SMB-GJS-CU34Q8T2.pdf
Availability of C5SMB-GJS-CU34Q8T2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C5SMB-GJS-CU34Q8T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of C5SMB-GJS-CU34Q8T2
Internal Part NumberEIS-C5SMB-GJS-CU34Q8T2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesScreenmaster®
PackagingTape & Box (TB)
ColorGreen
Lens ColorGreen
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating2412mcd
Lens Style/SizeOval with Domed Top, 5.20mm x 3.80mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.4V
Current - Test20mA
Viewing Angle-
Mounting TypeThrough Hole
Wavelength - Dominant527nm
Wavelength - Peak-
Features-
Package / CaseRadial
Supplier Device Package5mm Oval
Size / Dimension-
Height (Max)10.90mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5SMB-GJS-CU34Q8T2
Related LinksC5SMB-GJS, C5SMB-GJS-CU34Q8T2 Datasheet, Cree Inc. Distributor
C5SMB-GJS-CU34Q8T2 Details Description
Related parts for C5SMB-GJS-CU34Q8T2
MOSFET P-CH 20V 5.3A 8-SOIC datasheet.pdf
TERM SOLDER SLOT .213" .053"L datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
OSC XO 164.355469MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
VARISTOR 184V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
847 SENSOR HEAD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 69MM datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC Z-BUFFER LOW POWER 56QFN datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 9PR BRAID 300V datasheet.pdf