Cree Inc. C5SMF-BJE-CT34Q4T2
C5SMF-BJE-CT34Q4T2 picture photo
Mfg. Part Number
C5SMF-BJE-CT34Q4T2
Brief Description
LED BLUE 5MM OVAL T/H
Datasheet Download
C5SMF-BJE-CT34Q4T2.pdf
Availability of C5SMF-BJE-CT34Q4T2
QUANTITY
C5SMF-BJE-CT34Q4T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of C5SMF-BJE-CT34Q4T2
Internal Part NumberEIS-C5SMF-BJE-CT34Q4T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesScreenmaster®
PackagingTape & Box (TB)
ColorBlue
Lens Color-
Lens Transparency-
Millicandela Rating1720mcd
Lens Style/SizeOval with Domed Top, 5.10mm x 3.70mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.4V
Current - Test20mA
Viewing Angle-
Mounting TypeThrough Hole
Wavelength - Dominant470nm
Package / CaseRadial
Supplier Device Package5mm Oval
Size / Dimension-
Height (Max)7.00mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5SMF-BJE-CT34Q4T2
Related LinksC5SMF-BJE, C5SMF-BJE-CT34Q4T2 Datasheet, Cree Inc. Distributor
C5SMF-BJE-CT34Q4T2 Details Description
Related parts for C5SMF-BJE-CT34Q4T2
DIODE ZENER 7.5V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
IC XLATOR 2BIT INV DUAL 8-UDFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf