TE Connectivity AMP Connectors C8D10PF29013
C8D10PF29013 picture photo
Mfg. Part Number
C8D10PF29013
Manufacturer
Product Category
Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Brief Description
CARD EDGE
Datasheet Download
C8D10PF29013.pdf
Availability of C8D10PF29013
QUANTITY
C8D10PF29013 Order Process
Ship out your order
Specifications of C8D10PF29013
Internal Part NumberEIS-C8D10PF29013
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyCard Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C8D10PF29013
Related LinksC8D10P, C8D10PF29013 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
C8D10PF29013 Details Description
Related parts for C8D10PF29013
CASE GUIDE FOR EFP MODULE datasheet.pdf
IC AMP VIDEO DISTRIBUTION 16QFN datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 100MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CONN UMC PLUG STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf