KEMET C901U101KUYDAA7317
C901U101KUYDAA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C901U101KUYDAA7317
Brief Description
CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
C901U101KUYDAA7317.pdf
Availability of C901U101KUYDAA7317
QUANTITY
C901U101KUYDAA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U101KUYDAA7317
Internal Part NumberEIS-C901U101KUYDAA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U101KUYDAA7317
Related LinksC901U101K, C901U101KUYDAA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C901U101KUYDAA7317 Details Description
Related parts for C901U101KUYDAA7317
IDC CABLE - MKR20A/MC20G/X datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
SIDACTOR BI 220V 1000A DO214 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
KIT EVAL EZ-BOARD ADSP-BF60X datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN CAP FOR 1S-1B-1D RCPT datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 27MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf