KEMET C901U102MZVDCA7317
C901U102MZVDCA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C901U102MZVDCA7317
Brief Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5V RADIAL
Datasheet Download
C901U102MZVDCA7317.pdf
Availability of C901U102MZVDCA7317
QUANTITY
C901U102MZVDCA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U102MZVDCA7317
Internal Part NumberEIS-C901U102MZVDCA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U102MZVDCA7317
Related LinksC901U102M, C901U102MZVDCA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C901U102MZVDCA7317 Details Description
Related parts for C901U102MZVDCA7317
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ACCELER DUAL AXIS DGTL 8-CLCC datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.5A SOT323 datasheet.pdf
IC LATCH R-S QUAD P/N 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
IC PROSLIC/CODEC DTMF 38VQFN datasheet.pdf
CAP CER 5.8PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 3KW datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 63VDC 1812 datasheet.pdf
MINIFITJR VRT HDR 4POS GW datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.6A SOT-25 datasheet.pdf