KEMET C901U120JYSDCA7317
C901U120JYSDCA7317 picture photo
Mfg. Part Number
C901U120JYSDCA7317
Brief Description
CAP CER 12PF 400VAC SL RADIAL
Datasheet Download
C901U120JYSDCA7317.pdf
Availability of C901U120JYSDCA7317
QUANTITY
C901U120JYSDCA7317 Order Process
Ship out your order
Specifications of C901U120JYSDCA7317
Internal Part NumberEIS-C901U120JYSDCA7317
SeriesC900
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C901U120JYSDCA7317
Related LinksC901U120J, C901U120JYSDCA7317 Datasheet, KEMET Distributor
C901U120JYSDCA7317 Details Description
Related parts for C901U120JYSDCA7317
RES SMD 25.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 2POS GOLD PCB datasheet.pdf
IC FPGA 742 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BOARD EVALUATION IXDN430YI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 700MA 370 MOHM datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 40A AC datasheet.pdf
UPPER PART FOR BC 161.6 HOUSING datasheet.pdf
CAP CER 220PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf